LiepU pētnieki izstrādā jaunu metodiku attālinātām mācībām

LiepU pētnieki izstrādā jaunu metodiku attālinātām mācībām

Liepājas Universitāte kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības studiju centru un Vidzemes augstskolu strādā Valsts pētījumu programmā “Perspektīvās tehnoloģijas noturīgiem un drošiem serveriem”. Pētījums tiek veikts Covid-19 pētījumu kontekstā, tika sākts šā gada vasarā, bet noslēgums paredzēts gada beigās.

Liepājas Universitātes pētnieces Anita Jansone un Lāsma Ulmane-Ozoliņa strādā darba grupā, kas gatavo un pielāgo studiju kursus TELECI eksperimentam. Tas ir rīks, kas seko līdzi lietotāja uzvedībai e-mācību vidē, lai saprastu, vai mācību materiāls nav par sarežģītu, kā arī var prognozēt, kad var sākties grūtības materiāla apguvē un būs nepieciešams atbalsts.

Pētniece Lāsma Ulmane-Ozoliņa stāsta: “Nepieciešamība pēc šādas metodikas aktualizējās Covid-19 laikā, bet tā var palīdzēt arī citās situācijās, kad studijas un mācības notiek attālināti. Tas palīdz uzturēt kontaktu ar studentiem, palīdz saprast, vai mācību materiāls ir atbilstošs, var paredzēt iespējamās kļūdas.”

Projekta rezultātiem nākamnedēļ sākas izmēģinājumu process, kas rezultātā nodrošinās veiksmīgākas mācības skolās un augstskolās.

Autors: Simona Laiveniece

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sazinieties ar mums!