Pētniecībā un praksē balstītas studijas kopsolī ar uzņēmējiem

Pētniecībā un praksē balstītas studijas kopsolī ar uzņēmējiem

Oktobrī pie mums Dabas un inženierzinātņu fakultātē viesojās žurnālisti un kopā ar dekāni Anitu Jansoni un Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktoru Uldi Žaimi “uzlika uz papīra” stāstu par to, kas notiek fakultātē.


“Izlasot vien nosaukumu “Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte”, grūti gūt objektīvu priekšstatu par to, ar ko īsti nodarbojas mūsu pašu augstskolas pasniedzēji un ko galu galā gūst studenti un Liepājas pilsēta. Informācijas tehnoloģiju jomā, runājot par izglītības piedāvājumu, laužas jauni spēlētāji, taču zinātnē un pētniecībā balstītas studijas patiesībā ir tikai Liepājas Universitātē.

Viena lieta ir ar integrāļiem pierakstīt pilnu lapu, bet pavisam cita, kā integrēt šīs teorētiskās zināšanas praksē. Tieši šo ceļu iet Liepājas Universitāte ar savu tehnisko aprīkojumu. Ne katrs zina, ka LiepU pieder, piemēram, Baltijā lielākā viļņu vanna, kurā var ģenerēt viļņus un pētīt dažādus enerģijas ieguves rīkus, vai jaudīgākais Kurzemē impulsu lāzers, vai, teiksim, plāno kārtiņu ieguves aparatūra, kas maksā ceturtdaļmiljonu eiro, kā arī jaunākā grafēna (ogleklis viena atoma biezumā) ieguves iekārta.

Lai uzzinātu vairāk, iztaujājām Dabas un inženierzinātņu fakultātes dekāni Anitu Jansoni un Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktoru Uldi Žaimi. Viņi ir arī šī institūta vadošie pētnieki.”

Visu rakstu lasi liepajniekiem.lv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sazinieties ar mums!